ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

Innowacja i projekt czytelniczy


W roku szkolnym 2023/2024 nasza grupa bierze aktywny udział w innowacji czytelniczej "Książka - najlepszy przyjaciel dziecka", a także w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". W sali został stworzony "Kącik Małego Czytelnika" z ulubionymi bajkami przedszkolaków, które każdego dnia towarzyszą maluchom. Codzienne czytanie dzieciom ma wszechstronne korzyści m.in. rozwija wyobraźnię oraz kreatywność, wzbogaca słownictwo, a także wpływa na koncentrację uwagi i pamięć.
Dzieci w ramach projektu wybrały przyjaciela książek misia Zbysia, który będzie odwiedzał przedszkolaki w ich domach i wspólnie z rodzicami czytał piękne opowieści.
"Żuczki" dołączyły również do akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który co roku organizowany jest 29 września. Z dużym zainteresowaniem słuchały przygód małej kotki z serii "Kicia Kocia", która odważnie poznaje świat i uczy się samodzielności razem ze swoimi przyjaciółmi.
Wspólnie z przedszkolakami przenieśmy się w magiczny świat bajek. :-)

Zdjęcia

Spp1 * Przedszkole nr 1 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Rymanowska * Piastowska * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1