ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

ROSNĘ ŚPIEWAJĄCO – Styczeń 2022

 

„Biała, biała samba, tańczy w płatkach śniegu
samba co roztopi nawet srogi mróz

Biała, biała samba powiedz swym kolegom

niech zatańczą sambę i nie marzną już”.

           

            W Nowy Rok 2022 wkroczyliśmy w iście karnawałowym nastroju. Tym razem na zajęciach rytmiki udaliśmy się w muzyczną podróż po Ameryce Południowej i Środkowej. Poznaliśmy kilka ciekawych państw, takich jak Brazylia, Meksyk, Peru czy Paragwaj. Dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z uprawą kawy, poznały egzotyczne zwierzęta, a co najważniejsze, nauczyły się kroku samby i czaczy. Piosenka „Biała samba” oraz „ Cza-cza dla malucha” aut. Paulina Chmurska, zostały wyśpiewane i wytańczone perfekcyjnie. Odwiedzając Meksyk, dzieci zatańczyły ludowy taniec La Raspa, a także podziwiały występ zespołu meksykańskich Mariachi oraz ich wspaniałe instrumenty i stroje (zwłaszcza imponujące sombrera). Wszystkim dzieciom ogromną frajdę sprawił taniec „Samba z pomponami” w gorącym rytmie latynoamerykańskim, a także pokazywanka rytmiczna „Kawa, kawa, czekolada”.

Młodsze dzieci poznały piosenkę o bałwanku, a także świetnie bawiły się w różne „śnieżne” zabawy. Dowiedziały się również, że zima to bardzo trudny czas dla zwierząt, a zwłaszcza dla małych ptaszków, które należy w tym czasie prawidłowo dokarmiać.

Ponieważ styczeń to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nasi Dziadkowie i Babcie, dlatego składamy Im z tej okazji najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Dzieci dołączają do życzeń swoją muzyczną laurkę w rytmie tango („Narysuję Ci Dziadku obrazek” sł.i muz. P. Chmurska) oraz wspólnie z Babcią  „lepią muzyczne pierogi”.
 
        Relację z naszych wszystkich styczniowych aktywności zamieszczamy w comiesięcznej galerii.

Zapraszamy serdecznie

Gabriela Kiepura

Zdjęcia

 

Spp1 * Przedszkole nr 1 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Rymanowska * Piastowska * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1