ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

Międzynarodowy Konkurs „Sensoryczna Choinka”

 

Święta nie mogą odbyć się bez choinki… dlatego dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Krainę Zmysłów, pt.: „Sensoryczna choinka”. Celem konkursu  były rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dzieci, ćwiczenie zręczności,  rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej oraz stymulacji zmysłu dotyku. Powstały piękne, bardzo ciekawe i kreatywne prace! Bardzo dziękujemy Dzieciom oraz Paniom za udział w konkursie.

Więcej >>>Zdjęcia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW 

 

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 24 GRUDNIA 2021r.

PRZEDSZKOLE JEST ZAMKNIĘTE.

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

DYŻUR WAKACYJNY

 

W związku z zapytaniami Rodziców informujemy, że dyżur wakacyjny

w naszej placówce zorganizowany będzie w terminie

od 1.08.2022  do  26.08.2022r.

W terminie od 1.07. do 31.07.2022r. przedszkole będzie zamknięte

(przerwa wakacyjna uzgodniona z organem prowadzącym).

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

TEATR CIENI

W dniu 17.11.2021r. grupa BIEDRONEK oraz grupa ŻABEK miały okazję wybrać się na przedstawienie w wykonaniu „Teatru Lalki i Ludzie” z Supraśla do Sanockiej Galerii BWA. Spektakl był niesamowitą przygodą po teatrze cieni. Ta technika teatralna została przedstawiona w krótkich historyjkach zatytułowanych : Motylek, Uparciuch, Obżartuch, Zaklinacz Węży, Zagadka I, Zagadka II oraz Magik. Każda z tych historii posiadała ukryty morał, który dzieci próbowały wspólnie odnaleźć. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję na aktywne uczestnictwo w spektaklu. Po skończonym przedstawieniu dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych. Przedstawienie wywołało u przedszkolaków uśmiech i zaciekawienie, ale przede wszystkim dzieci miały okazję na poznanie nowej formy teatralnej, mającej ogromne znaczenie w rozwoju wyobraźni i fantazji.

Serdecznie dziękujemy !

WIĘCEJ>>> Zdjęcia

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

 

W dniu 04.11.2021r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć studentów ratownictwa medycznego z Uczelni Państwowej w Sanoku. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy pokazali w jaki sposób sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz wezwać pomoc. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Poza tym przedszkolaki utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, iż przedszkolaki poczuły się ,,małymi ratownikami”.

Bardzo dziękujemy ratownikom za wizytę i cenną naukę, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia.

Więcej >>> Zdjęcia

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

„Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

TO JUŻ DRUGA EDYCJA!!!

 

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z grup IV, VI, VII i VIII po raz kolejny przystąpiły do Projektu Edukacyjnego pt.: „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”, który zyskał na randze i z Projektu Ogólnopolskiego stał się Projektem Międzynarodowym.

Głównym celem projektu jest tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

Ponadto projekt opiera się o współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi za źródło istotnych wartości. Ma także na celu rozwijanie zachowań pożądanych społecznie i kształtowanie wrażliwości właściwej danej grupie wiekowej.

Projekt zawiera różnorodne moduły, a dobór zadań zależy od grupy wiekowej i możliwości dzieci.  Zadania są bardzo ciekawe, pomysłowe, wyzwalające kreatywność, a co najważniejsze, niosące konkretne przesłanie.

 

 

UWAGA !  

 

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/22

informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje nas reżim sanitarny

(zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS).

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMUJEMY, ŻE MAJĄ PAŃSTWO  OBOWIĄZEK POINFORMOWAĆ PLACÓWKĘ
O ALERGIACH POKARMOWYCH DZIECKA.

W TEJ SYTUACJI  NALEŻY PRZEDSTAWIĆ ZAŚWIADCZENIE  TYLKO
I WYŁACZNIE OD LEKARZA SPECJALISTY ! 

 

 

 

       

DROGIE DZIECI

ŻYCZYMY WAM SZALONYCH I RADOSNYCH WAKACJI :)

 

               

 

 

                                  NIEBIESKIE MOTYLE NIEBIESKIE MOTYLE

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1 w Sanoku ( grupa Motylki, Biedronki, Świetliki, Świerszcze i Ważki przyjęła zaproszenie do akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”, zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, której celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. W ramach solidarności przekazaliśmy symboliczną iskierkę wykonując niebieskie motyle i ubierając się w kolorze niebieskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Mamy w grupie IX 

 

 

 

 

GÓRA GROSZA

Wyniki poszczególnych grup:

Gr VI: 181,54 gr

Gr VIII: 145,96 gr       

Gr V: 108,96 gr

Gr IV: 58,97 gr

Gr III: 43,97 gr

Gr I: 27,99 gr

Łącznie:  567,28 gr

 

Wielkie  podziękowania dla wszystkich dzieci, rodziców oraz pań z przedszkola
za włączenie się w akcję „Góra grosza” XXI edycji 2020/2021 roku.

Panie z gr VIII

 

 

 Z KULTURĄ MI DO TWARZY

W maju zakończyłyśmy realizację ogólnopolskiego projektu “Z kulturą mi to twarzy” w którym udział wzięły dzieci z grupy BIEDRONEK oraz MOTYLKÓW .

Projekt miał na celu promowanie kultury w życiu codziennym , kultywowanie tradycji regionu i uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka .

Realizacja modułów zakończyła się uzyskaniem certyfikatów dla Placówki , nauczycieli oraz dzieci 

 

 

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy, że dyżur wakacyjny w naszej placówce  zorganizowany będzie w terminie
od 2.08  do 27.08. 2021r.

W uzgodnieniu z Organem Prowadzącym w  miesiącu lipcu przedszkole będzie zamknięte. 

Zapisu należy dokonać u nauczycielek poszczególnych grup w terminie od 11.05 do 21. 05.2021r.

 

 

Zapraszamy Państwa do wirtualnej wędrówki po naszym przedszkolu. Staramy się, aby nasza placówka była jak najbardziej przyjazna dzieciom i rodzicom. Zachęcamy do kontaktu z nami - Państwa uwagi i spostrzeżenia pomogą nam w opiece nad Waszymi dziećmi

 

 

Informacja na temat dodatkowego zasiłku
opiekuńczego, który przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte
żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu
dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania
opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

  Informacja zawiera najważniejsze informacje, m.in. kiedy przysługuje,
a kiedy nie dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jak uzyskać świadczenie. 

 

ZASIŁEK OPIEKUŃCZY - INFORMACJA ZUS 

 

 

DYŻUR WAKACYJNY 

Szanowni Rodzice, informujemy, że przedszkole pełni dyżur wakacyjny dla naszych wychowanków w miesiącu SIERPNIU 2021r. Szczegóły dotyczące zgałaszania dzieci podane będą w późniejszym terminie. 

 

 

 

WYNIKI REKRUTACJI

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 JEST DOSTĘPNA W ZAKŁADCE

" WYNIKI REKRUTACJI"

 

W okresie przedświąteczny GRUPA IV „BIEDRONKI” wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM: „KARTKA WIELKANOCNA” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 77 w Łodzi. Wykonywanie kartek świątecznych miało na celu kultywowanie tradycji wysyłania kartek, która niestety zanika.

 

 

 W dniach 23-26.03 dzieci z grupy "Świerszcze" wzięły udział w realizacji projektu EMOCJA

oraz włączyły się do akcji "Dzień Kolorowych Skarpetek", solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa.

 

 

 

Spp1 * Przedszkole nr 1 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Rymanowska * Piastowska * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1