ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

ROSNĘ ŚPIEWAJĄCO – Grudzień

 

„Pierwsza gwiazdko zaświeć nam,

ja w prezencie uśmiech mam.

Gdy na niebie blask się mieni

każdy się opłatkiem dzieli”.

           

            Grudzień  to  w  przedszkolu  pracowity  miesiąc,  w  którym  przygotowywaliśmy  się  do  Świąt Bożego  Narodzenia. Na zajęciach rytmiki poruszaliśmy się w klimacie krajów skandynawskich.
W poszukiwaniu wioski świętego Mikołaja ruszyliśmy na muzyczną wyprawę z Polski przez Morze Bałtyckie. Zwiedziliśmy kolejno takie kraje jak: Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja, aby w końcu dotrzeć do celu w Finlandii. O Skandynawii dzieci dowiedziały się wielu ciekawych historii, miały też kilka  zadań do wykonania: w Danii zagrały królewski marsz,  na Islandii szukały zimowych rytmów, w Norwegii bawiły się z leśnymi trollami, w Szwecji zatańczyły taniec Fjaskern, w Finlandii dotarły w końcu do wioski Świętego Mikołaja, więc zatańczyły i zaśpiewały razem z nim, a także pięknie wykonały piosenkę „Pierwsza Gwiazdka” (sł. M. Dudzińska, muz. P. Chmurska).

Ponieważ grudzień był bardzo mroźny i śnieżny, więc aby nie zmarznąć, młodsze dzieci wspaniale wykonały rozruszankę zimową ,,Gdy Ci zimno w ręce”, zaśpiewały i wytańczyły „Taniec aniołków”, a także cieszyły się na przyjście św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. ,,Mikołaj się skrada”- to zabawa, która była nie lada wyzwaniem, a wyścigi reniferowych zaprzęgów z janczarami sprawiły dzieciom wielką frajdę.


        Relację z naszych grudniowych aktywności zamieszczamy w comiesięcznej galerii.

Zapraszamy serdecznie

Z życzeniami radosnych, pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Gabriela Kiepura

 Więcej >>>Zdjęcia

Spp1 * Przedszkole nr 1 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Rymanowska * Piastowska * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1